MECENAT SZTUKI


PIOTR GERTYCH


Właściciel firmy PartGroup interesuje się sztuką. Prywatnie zajmuję się wszelkiego rodzaju tworzeniem, począwszy od malarstwa, gry na instrumentach, aranżacji ogrodów i mieszkań, aż potworzenie marki produktów. Malowanie obrazów daje mu „odskocznie od codziennego natłoku zajęć”. Prywatne hobby właściciela współgra ze wspieraniem i promowaniem młodych artystów przez firmę PartGroup. Wrażliwość twórcza Piotra Gertycha pomaga w zrozumieniu i angażowaniu się w reklamę kolejnych, niesamowicie zdolnych ludzi.
MARIUSZ KUMOR


Artysta jest człowiekiem, który w dobie komercjalizmu i szybkich zmian na rynku pracy, trendów, stylu życia oraz pogoni za pieniądzem zmuszony był znaleźć miejsce i alternatywę dla własnej twórczości. Jego twórczość jest odbiciem trudnych doświadczeń i decyzji młodego pokolenia szukającego możliwości dopasowania się do współczesnego stylu życia.

Wszystkie prace znajdziesz na www.mariuszkumor.pl

GRZEGORZ BARTOS


W radomskiej restauracji odbyło się czytanie sztuki „Nadzy i Martwi”. Była to innowatorska promocja najnowszej książki Grzegorza Bartosa, gdzie aktorami byli radomscy artyści oraz miłośnicy sztuki. Patronat nad czytaniem sztuki obejmowała firma PartGroup. "Nadzy i martwi" to kontrowersyjna opowieść o polskich emigrantach w holenderskim Dordrechcie, określana przez krytyków jednym z najważniejszych dramatów współczesnych ostatnich lat. Sztuka została nominowana do finału III edycji Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. W 2011 roku Teatr Polskiego Radia na jej podstawie zrealizował w doborowej obsadzie słuchowisko, którego premiera miała miejsce na antenie radiowej Trójki.